Zbieraliśmy baterie na Rynku

18 lutego obchodzimy Dzień Baterii. Z tej okazji na wodzisławskim Rynku odbyła się zbiórka zużytych baterii.

Baterie i akumulatory to odpady, które ze względu na skład chemiczny są niebezpieczne dla środowiska oraz stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi oraz zwierząt. Jednocześnie są źródłem wartościowych surowców, które należy odzyskiwać w procesie recyklingu.

W akcję zbierania zużytych baterii włączyli się uczniowie wodzisławskich szkół, przedszkoli oraz mieszkańcy. Zebrane baterie trafią do Służb Komunalnych Miasta w Wodzisławiu Śląskim, a następnie do kieleckiej firmy Wastes Service Group. Każda osoba w zamian za przyniesione baterie otrzymała słodką niespodziankę oraz miejskie gadżety.

To był kolejny event w ramach akcji "ekologicznie #tworzyMywodzisław". Warto przypomnieć, że w styczniu obchodziliśmy Dzień bez Opakowań Foliowych. Z tej okazji pracownicy wodzisławskiego magistratu rozdali mieszkańcom miejskie torby wielokrotnego użytku.

Organizatorem wydarzenia był Wydział Dialogu, Promocji i Kultury Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego, przy współpracy Służb Komunalnych Miasta i Wodzisławskiego Centrum Kultury.