Kampania

O dwóch, czyli o prezydencie Wodzisławia Śląskiego Mieczysławie Kiecy oraz o jego zastępcy Wojciechu Krzyżku, którzy w ramach nowej ekologicznej kampanii miasta „O dwóch takich, co segregowali” zwracają uwagę na to, jak ważna dla nas wszystkich jest segregacja odpadów biodegradowalnych. W jaki sposób? Poprzez kilkuminutowe filmy publikowane co tydzień w sieci, m.in. na miejskim fanpage’u w portalu Facebook. Premiera pierwszego odcinka, dotyczącego odpadów bio, ma miejsce dzisiaj, 27 listopada.

Cztery odcinki z cyklu „O dwóch takich, co segregowali” zaplanowane zostały do publikacji w każdy piątek pomiędzy 27 listopada a 19 grudnia. Zapraszamy do oglądania i udostępniania filmów, których głównym celem jest zainteresowanie mieszkańców selektywną zbiórką śmieci, bioodpadów czy kompostowaniem. - Mam ogromną nadzieję, że nowa kampania informacyjna sprawi, że nasza świadomość potrzeby segregacji odpadów będzie coraz większa. Zawsze warto walczyć o środowisko, w którym żyjemy. Dlatego też zdecydowaliśmy się na taką formę informowania o nowym systemie śmieciowym w mieście – mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

- Długo myśleliśmy nad tym, jak przyciągnąć uwagę większej liczby mieszkańców na tak istotne kwestie segregacji, odpadów bio, recyklingu. Wspólnie z pracownikami wodzisławskiego Urzędu zdecydowaliśmy, że zaangażujemy się w działania, nie tylko dając wiedzę, ale i, trochę w niecodzienny sposób, siebie, jako bohaterów krótkich, mamy nadzieję chwytających filmów – podkreśla I zastępca prezydenta Wojciech Krzyżek.

- W planach, oprócz kolejnych odcinków, mamy między innymi kilkutygodniowy, angażujący wodzisławian konkurs z nagrodami. Nasi mieszkańcy będą mogli nagrywać krótkie filmy, najlepiej smartfonami, o tym, jak można dać drugie życie odpadom wytwarzanym w naszych domach i mieszkaniach – zapowiada prezydent Mieczysław Kieca.

W związku zO dwóch takich, co segregowali” w różnych dzielnicach Wodzisławia Śląskiego pojawiły się m.in. billboardy i plakaty. Ruszyła też specjalna podstrona www.eko.wodzislaw-slaski.pl/o-dwoch-takich-co-segregowali. Więcej informacji na temat ekologicznej kampanii Wodzisławia Śląskiego znajdziecie na www.wodzislaw-slaski.pl.