Granty OZE: zdobądź nawet 100 proc. dopłaty

Informujemy, że nadal dostępne są granty dla mieszkańców na wymianę kotła węglowego na pompę ciepła w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych. Wysokość grantu wynosi do 100% kosztów netto związanych z montażem urządzenia, a maksymalna kwota grantu to 45 tys. zł.

Aby ubiegać się o dofinansowanie, konieczne jest złożenie kompletnego wniosku oraz niezbędnych dokumentów. Należy między innymi na własny koszt dokonać weryfikacji technicznej budynku w celu doboru pompy ciepła do budynku. Potrzebne będą także księga wieczysta budynku oraz tzw. deklaracja CEEB.

Dokumenty należy składać w siedzibie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku. Nabór trwa do 8 maja 2024 roku. Wnioski przyjmowane są siedzibie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, ul. Rudzka 13C, Kampus, budynek z zegarem – w godzinach: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki 9.00 – 14.00, środy od 12.00 do 17.00. Przy składaniu dokumentów należy mieć przy sobie dokument tożsamości.

Warto złożyć wniosek nawet jeśli wyczerpana zostanie liczba dostępnych grantów, ponieważ kolejność zgłoszeń nie jest podstawowym kryterium wyboru. Wnioskodawcy posiadający starsze kotły otrzymają większą ilość punktów. Ponadto wnioski będą podlegać ocenie i przyjęcie wniosku nie oznacza automatycznie, zakwalifikowania do wsparcia.

Więcej informacji

Więcej informacji na temat grantów oraz składania wniosków można uzyskać: