W czwartek, 6 października ogłoszono start projektu „Gmina z (dobrą) energią! Modelowa kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz ograniczania niskiej emisji oraz promocji efektywności energetycznej”, a już w poniedziałek, 10 października w Rybniku odbyło się spotkanie informacyjne dla 28 miast i gmin zaangażowanych w inicjatywę koordynowaną przez Biuro Związku Subregionu Zachodniego.
Tego jeszcze nie było! W podejmowaniu walki o czyste powietrze zjednoczyło się aż 28 miast i gmin. To wszystkie skupione w Subregionie Zachodnim jednostki samorządu terytorialnego. Razem zrealizują projekt „Gmina z (dobrą) energią! Modelowa kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz ograniczania niskiej emisji oraz promocji efektywności energetycznej”. Wczoraj w Rybniku ogłoszono jej start oraz przedstawiono założenia.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zakończył pilotażowy Program pn. „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”.
Otrzymujemy sygnały, że dzikie zwierzęta stwarzają coraz więcej kłopotów mieszkańcom naszego miasta. Podpowiadamy, jak i komu zgłosić szkody wyrządzone przez dziki i sarny oraz jak ubiegać się o odszkodowanie.
Na okres jesienno-zimowy miasto Wodzisław Śląski zaplanowało nową, ekologiczną kampanię reklamową. Cel? Walka ze smogiem. Miasto szuka osób, które chciałyby zostać twarzami kampanii i pojawić się m.in. na wodzisławskich billboardach.
Przypominamy o obowiązku jesiennej deratyzacji. Jej głównym celem jest zapobieganie chorobom zakaźnym przenoszonym na ludzi i zwierzęta przez gryzonie.
Z końcem sierpnia w naszym mieście zostały pobrane próbki wody z sieci wodociągowych. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim wydał orzeczenia dotyczące ich jakości.