Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.
Z początkiem roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. z 2016r. poz. 2249). Co oznacza to dla mieszkańców? Właściciele prywatnych posesji mogą teraz bez zezwolenia Urzędu Miasta wyciąć znajdujące się na terenie ich nieruchomości krzewy i drzewa.
Z niską emisją musimy walczyć wszyscy. Nie bać się, nie wstydzić reagować, gdy widzimy, że nasz sąsiad spala w swoim piecu śmieci, bo z komina wydobywa się ciężki, gęsty dym. Pozostajemy jednak bezczynni, czym dajemy ciche przyzwolenie na sąsiedzkie trucie. Skończmy z tym: dla siebie, swoich dzieci, wnuków, dla tego sąsiada też.
Jak co roku, Śląsku Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach wykonywał prace konserwacyjne na rzece Leśnicy. Miasto Wodzisław Śląski dofinansowało realizację wykonania tego zadania.
Prowadzisz działalność gospodarczą? Jesteś właścicielem posesji niezamieszkałej, na której powstają odpady? Pamiętaj, że 15 grudnia upływa termin składania pierwszej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Od 21 listopada strażnicy miejscy na polecenie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy prowadzą codzienne, wyrywkowe kontrole palenisk, towarzyszące kampanii "Zdemaskuj Smog". Znamy kolejne raporty w zakresie spalania odpadów w kotłach C.O.
PSZOK to punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Jest miejscem na terenie miasta, w którym mieszkańcy mogą pozostawiać odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. Zgromadziliśmy najważniejsze informacje i przygotowaliśmy dla mieszkańców przewodnik na temat punktu.