Aktualności

Aplikacja z harmonogramem wywozu odpadów

Terminy odbioru odpadów komunalnych, opłat, wskazówki, jak segregować śmieci i wiele innych przydatnych informacji - to wszystko znajdziecie w aplikacji “Wodz. Śl. - Harmonogram wywozu”, którą możecie pobrać i z której możecie korzystać bezpłatnie.

Uchwała antysmogowa - Q&A

Termin wymiany najstarszych pieców wyprodukowanych przed wejściem w życie tzw. uchwały antysmogowej, przyjętej przez Sejmik Województwa Śląskiego w 2017 roku, coraz bliżej. Na pytania dotyczące stawianych przez uchwałę wymogów odpowiedziała naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Justyna Zagola. Zapraszamy do lektury krótkiej, jak to ma miejsce w cyklu Q&A, rozmowy.

Będzie pojemnik na elektroodpady

Już niebawem wodzisławianie będą mogli w bezpieczny sposób pozbywać się problemowych elektroodpadów. Służby Komunalne Miasta przygotowują specjalny pojemnik, do którego będzie można wyrzucić m.in. zużyte baterie i tonery, płyty CD i DVD, ładowarki i telefony. To kolejna inicjatywa przeprowadzona w ramach akcji #ekoSWD.

Nowe instalacje OZE wkrótce

Ponad pół miliona złotych Wodzisław Śląski pozyskał w końcówce zeszłego roku na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w budynkach użyteczności publicznej. Mowa o obiektach ZSP nr 1, SP nr 28, PP nr 16, PP nr 15 i Urzędu Miasta. Umowa na dofinansowanie tych zaplanowanych na bieżący rok inwestycji została podpisana w lutym. Obecnie pracownicy Urzędu Miasta są w trakcie opracowania postępowania przetargowego.

Czas na wiosenną deratyzację

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta tradycyjnie przypomina o obowiązku przeprowadzenia wiosennej deratyzacji, m.in. na obszarach z zabudową wielolokalową.

Harmonogramy wywozu odpadów na 2021 rok

Od 1 stycznia w Wodzisławiu Śląskim funkcjonuje nowy system odbioru odpadów komunalnych. Mieszkańcy mogą zapoznać się z harmonogramami wywozu odpadów, które obowiązują w tym roku.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

"Uchwała antysmogowa" - sposób postępowania

Jesteśmy coraz bliżej terminu wymiany najstarszych pieców wyprodukowanych przed wejściem w życie tzw. “uchwały antysmogowej”, przyjętej przez Sejmik Województwa Śląskiego w 2017 roku. Oznacza to, że do końca grudnia część z nas będzie musiała dostosować się do wymogów, bezwzględnie wymieniając swój piec.