Aktualności

„Balaton” oczyszczany biologicznie – efekty

Czyszczenie zbiornika metodą tradycyjną to koszt rzędu 4-5 mln zł, dlatego Miasto Wodzisław Śląski zdecydowało się na o wiele tańsze i nieszkodliwe dla środowiska oczyszczanie biologiczne „Balatonu” przy użyciu metody dr. Marcina Sitarka. Efekty są już widoczne!

Ocena jakości wody w "Balatonie"

Woda z wodzisławskiego „Balatonu” systematycznie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia. Ostatnie próbki zostały pobrane jeszcze w tym miesiącu.

Dofinansowanie na ograniczenie niskiej emisji

Prezydent Miasta Wodzisław Śląski informuje, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór do pilotażowego Programu „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”.

OZE, ograniczanie niskiej emisji - konferencja

W naszym mieście odbyła się w poniedziałek konferencja pt. "Europejska polityka na rzecz niskoemisyjnej gospodarki, szanse i wyzwania dla śląskiej gospodarki - rola samorządów i przedsiębiorstw". Wzięli w niej udział ludzie świata polityki, biznesu, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz media.