Aktualności

Co zrobić z bożonarodzeniową choinką?

Jak przekazuje Wydział Gospodarki Komunalnej bożonarodzeniowe drzewka można pociąć i wrzucić do kubła na odpady BIO lub przydomowego kompostownika. Choinki można również wywieźć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Wodzisławiu Śląskim.

Uchwała antysmogowa: ruszyły kontrole w mieście

Przypominamy, że zgodnie z zapisami tzw. "uchwały antysmogowej" od 1 stycznia 2022 roku zakazuje się eksploatacji instalacji, które mają więcej niż 10 lat lub nie posiadają tabliczki znamionowej. W związku z tym wraz z początkiem roku w Wodzisławiu Śląskim ruszyły kontrole, które mają sprawdzić czy mieszkańcy przestrzegają obowiązujących zasad.

Przypominamy jak segregować odpady

W ubiegłym roku w Wodzisławiu Śląskim wdrożony został nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Była to prawdziwa rewolucja śmieciowa, która z jednej strony wymagała wiele zaangażowania i współpracy, natomiast z drugiej była bardzo potrzebna, a jej celem było zwrócenie uwagi m.in. na tak ważne kwestie jak segregacja odpadów.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Wodzisławskie cieki w planie zadań Wód Polskich na 2022 rok

Urząd Miasta otrzymał z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie bardzo ważną informację dotyczącą wodzisławskich cieków. W nawiązaniu do korespondencji ws. dofinansowania przez miasto Wodzisław Śląski prac związanych z utrzymaniem cieków przepływających przez teren miasta, Zarząd Zlewni w Gliwicach poinformował, że w planie zadań utrzymaniowych na 2022 rok znalazły się cztery dotyczące Wodzisławia zadania.

Uchwała antysmogowa wchodzi w życie. Co od 1 stycznia?

Dni dzielą nas od terminu wymiany najstarszych pieców wyprodukowanych przed wejściem w życie tzw. “uchwały antysmogowej”, przyjętej przez Sejmik Województwa Śląskiego w 2017 roku. Oznacza to, że do końca grudnia część z nas będzie musiała dostosować się do wymogów, bezwzględnie wymieniając swój piec. Co z konsekwencjami w przypadku niedostosowania się do zapisów uchwały?