Aktualności

Świeć przykładem: wyłączaj nieużywany sprzęt z kontaktu

Jednym z najczęściej popełnianych przez nas błędów jest niewyłączanie nieużywanego sprzętu z kontaktu. Ile razy zdarzyło Wam się naładować telefon, a po odłączeniu go z ładowarki, małe urządzenie pozostawić w gniazdku? Wydaje nam się, że kiedy odłączamy sprzęt od ładowarki, jednocześnie pozostawiamy go nadal w kontakcie nie pobiera ona już prądu. Nic bardziej mylnego. Zapoznaj się z piątą zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.

Przedświąteczny Wodzisławski Ekobazar

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas pełen spokoju, rodzinnego ciepła, prezentów oraz smakowitych potraw. Pewnych rzeczy nie da się kupić, jednak wyjątkowe podarunki oraz wyśmienite przysmaki na pewno można znaleźć na Wodzisławskim Ekobazarze. Przed świętami to cotygodniowe, sobotnie wydarzenie będzie się odbywało od piątku do niedzieli do 24 grudnia br.

W sobotę ostatni listopadowy Ekobazar

W sobotę, 26 listopada br. od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód, to tylko niektóre z nich.

Świeć przykładem: gotuj potrawy pod przykryciem

Ile razy przygotowując potrawy, zdarzyło się Wam nie przykryć ich pokrywką? Ta na pozór mało istotna rzecz jest jednym ze sposobów, dzięki któremu zaoszczędzimy pieniądze. Zapoznaj się z czwartą zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.

Świeć przykładem: wymień żarówki na energooszczędne

Czym są żarówki energooszczędne? To nic innego, jak lampy halogenowe, świetlówki i LED-y. Prawdą jest, że zwykłe żarówki są znacznie tańsze niż energooszczędne źródła zasilania, jednak taka inwestycja zwróci się w postaci rachunku za prąd, który otrzymamy. Lampy energooszczędne pobierają nie tylko mniej mocy, ale także nie nagrzewają się tak, jak tradycyjne żarówki. Oznacza to, że częstsze gaszenie światła jest dla nas zdecydowanie bardziej opłacalne. Zapoznaj się z trzecią zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.

W sobotę Wodzisławski Ekobazar

W sobotę, 19 listopada od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich.

Świeć przykładem: Pamiętaj o wyłączaniu światła

Popularne stwierdzenie krążące w przestrzeni publicznej mówi o tym, że nie warto gasić światła, gdy wychodzi się z pomieszczenia na krócej niż pięć minut. Jest to mit, który jednak zawiera w sobie ziarno prawdy. Zapoznaj się z drugą zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.

Świeć przykładem: Wykorzystuj światło dzienne

Korzystanie ze światła dziennego wpływa nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale przynosi także znaczące oszczędności, dzięki zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej. Zapoznaj się z pierwszą zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.