Aktualności

Program dla właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w czwartek, 21 lipca br. ogłosił nowy Program Priorytetowy „Ciepłe Mieszkanie”, który skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, wyposażonych w indywidualne źródła ciepła na paliwo stałe. Wnioski przyjmowane będą do końca bieżącego roku.

Wodzisławski Ekobazar już jutro

W sobotę, 6 sierpnia od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód, to tylko niektóre z nich.

W sobotę Wodzisławski Ekobazar

W sobotę, 30 lipca od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód, to tylko niektóre z nich.

Łąka kwietna przy zjeździe z ul. Matuszczyka

Jest miejscem pełnym życia, kolorów i zapachów, a także siedliskiem wielu gatunków owadów, drobnych ssaków, płazów, gadów i ptaków. Mowa oczywiście o łące kwietnej, ostoi bioróżnorodności. Miasto wykonało taką kwietną przestrzeń przy zjeździe z ul. Matuszczyka na os. XXX-lecia.

Nabór uzupełniający wniosków o dofinansowanie źródeł ciepła

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego ogłosił nabór uzupełniający do udziału w projekcie „Wymiana źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie Miasta Wodzisławia Śląskiego” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa śląskiego na lata 2014-2020. Nabór będzie się odbywał w terminie od 8 czerwca do 11 lipca 2022 r.

Ostatnia szansa, aby zgłosić źródło ciepła

1 lipca ubiegłego roku rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację, której złożenie jest obowiązkowe. Dziś, tj. 30 czerwca jest ostatnim dniem, w którym można wypełnić dokument.